Hľadanie 2 – Nádej (1.-4. diel)

kategória: dokumentárne

Seriál „Hľadanie“ umožňuje pootvoriť dvere novej perspektíve života uprostred stále sa prehlbujúcich kríz. Tých, ktoré zúria okolo nás, aj v nás. Pomáha formulovať vlastné odpovede na kľúčové otázky: „Kam speje svet v 21. storočí?“, „Prečo musí tak veľa ľudí trpieť?“ či „Čo bude po smrti?“. Ponúkaným kľúčom je rozhodnutie uveriť vo „vyššiu moc“, ktorá má pre našu planétu jedinečný plán záchrany. Pozývame vás sledovať skutočné príbehy a výpovede ľudí zo 14 krajín sveta, ktorí našli vďaka osobnej viere v Boha viac odvahy, pokoja a nádeje do budúcnosti.

0177 (DVD) 3,90 €

1. Pohroma – Hľadanie nádeje
Čo sa to deje? Kam smerujeme? Má to niekto pod kontrolou? Ako sa skončí environmentálna, sociálna a ekonomická pohroma? Od zániku Amazonského pralesa až k morálnemu úpadku spoločnosti. Od nedostatku potravín v miestnom supermarkete až k strachu z vlkov z Wall Street. Napriek tomu odhalíme fascinujúci príbeh ponúkajúci nádej nášmu krízou zmietanému svetu.

2. Konflikt – Hľadanie zmyslu
Spory na život a na smrť sa odohrávajú takmer na každom kontinente. Sú však len dôsledkom oveľa väčšieho zápasu o moc. Pri skúmaní konfliktov a popri hľadaní zmyslu života nazrieme aj do vývoja robotiky v Južnej Kórei. Pomôže nám to uvidieť riešenia v širších súvislostiach.

3. Bolesť – Hľadanie odpovedí
Chceli by ste žiť bez bolesti? Aj keď ju nemáme radi, je neodmysliteľnou súčasťou nášho života. A keďže sa nechceme zmieriť s jej existenciou často si kladieme otázky typu: Prečo sa dobrým ľuďom stávajú zlé veci? alebo Ako môže milujúci Boh dopustiť bolesť? Aby sme objavili jej zmysel, preskúmame problematiku telesnej, duševnej a duchovnej bolesti v kontexte milujúceho a všemocného Boha.

4. Viera – Hľadanie pravdy
Staroveké zvitky, akoby zázrakom zachované dve tisícročia, vykresľujú náš svet z pohľadu vesmírneho sporu. Akú máme istotu, že ich obsah je vierohodný a aj dnes aktuálny? Uvidíme pri tom krásu Valdenského údolia v Taliansku, Kumránske jaskyne v Izraeli, a vypočujeme si príbeh mučeného muža, ktorý uveril obsahu týchto zvitkov.

celkový čas: 115 min.
 

Zdieľať tento produkt: